2012 yılında kollarında sakatlık olan Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2013 yılına kadar geçmeyince sülük tedavisine başlamış.

ATO Ankara Ticaret Odası Yönetim kurulu (ATO) başkanı Salih Bezci Dünya Şampiyonları Milli güreşçiler Rıza Kayaalp ve Taha Akgül’ü yemekte ağırladı. Rio Olimpiyatları ve Ankara güreşi için neler yapılabilir konuları hakkında sohbet ederek öğle yemeği yediler. Basına verilen fotoğrafların ardından Milli Güreşcilerimiz yaptıkları açıklamada “sülük ” tedavisine karşı olmadıklarını ve Rio Olimpiyatlarında ,altın madalya alacaklarını ifade ederek şu açıklamalarda bulundular.

SAKATLIĞIM GEÇMEYİNCE “SÜLÜK” TEDAVİSİNE BAŞLADIM

2012 yılında kollarımda sakatlık vardı diyen Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2013 yılına kadar geçmedi diyerek şunları söyledi: “Ödem ve lift kopması var dediler ve bizde tedaviye başladık ancak, tedavi olamadım. Güreşte bu beni gerçekten çok zorluyordu. İki dakikadan sonra gücüm bitiyordu ve neredeyse kol kaslarım çalışmaz duruma geliyordu. Hastanede tedavi gördüm ama geçmedi sakatlığım. Yapacak bir şeyim yoktu ve moralim çok bazulmuştu. Performansımın çok düşmesine rağmen yinede şampiyonluklar kazanmıştım. Bir abimin tavsiyesi ile kollarıma “sülük” tedavisi yaptırdım ve anında bu tedavinin faydasını gördüm. İki yıldır bu tedaviyi yapıyorum. Kollarımda olsun, dizlerimde ve omuzlarımda olsun rahatlama oldu. Bu tedaviyi ağır sakatlıklarda değil rahatlamak için kullanıyorum. Her kampta yanımda götürüyorum ve artık arkadaşlarda kullanmaya başladı. Takım arkadaşlarım kampa gelince ilk olarak yanıma gelerek “sülük” varmı diye soruyorlar. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyorum çünkü, çabuk çözüm oluyor. Tedavi olduğum hastanede bu sakatlık geçmeyince, sülükte bunu geçirince kısa zamanda insanlara da tavsiye etmeye başladım. Şu an tüm arkadaşlarım bunu kullanıyor ve fayda görüyorlar. Kısa zamanda ödem rahatsızlıklarına da çok çabuk etki gösteriyor. Bunu yapan anlıyor ve yeniden yaptırmak” diye konuştu.

“SÜLÜK” DOKTORLARA RAKİP OLDU

Bu tedavinin ülkemizde ve dünyada yaygınlaşmakta olduğunu ifade eden Dünya Şampiyonu Kayaalp: “Gelişmiş ülkelerde artık sülük tedavi merkezleri açılmakta ve bu bilinen bir gerçek. Doktorlar ne der bilmiyorum ama, tabi ki iyi bir şeyler demez. Nedeni ise rakip, nasıl bir özel hastane diğerinin rakibi ise bu “sülükler’de” tabiki onlara rakip. Kullanmamak haksızlık olur çünkü, ödemleri çok kısa zamanda iyileştiriyor. Beni iyileştiriyorsa ayrıca neden kullanmayayım.” diye konuştu.

TAHA AKGÜL: “HENÜZ SAKATLIĞIM OLMADI AMA OLURSA BENDE “SÜLÜK” KULLANIRIM

Dünya Şampiyonu Milli Güreş Taha Akgül’de Sülük tartışmasına katılan bir başka sporcu oldu. Akgül, “Sülük alternatif tıp. Bir çok arkadaşımız kullanıyor. Ben hiç denemedim ama herkes faydasının olduğunu söylüyor. Fizik tedaviden sonuç alamayan arkadaşlar çoğu arkadaşımız sülük tedavisini kullanıyor. Bana da önerenler oldu. Allah kaza bela vermesin. Sakatlık olduğu zaman denemek isterim. Şu ana kadar kullanmadım. Ama fizik tedaviden cevap alamadığımızda, alternatif tıp’a yöneliriz, Alternatif tıp’ın faydası olduğu kanıtlanmış. Sülüğün de faydalı olduğu kanıtlanmış. Ankara’da sülük tedavisi yapan yerler var. Tedavilerimizi kulüp doktorlarımızla birlikte uyguluyoruz. Bilimsel açıdan faydalı olduğu kanıtlanmış” dedi.

Lütfen detaylı bilgi için WhatsApp +90 (549) 635 03 13 hattımızdan ya da aşağıdaki iletişim formundan açıklayıcı mesajınız ile iletişime geçiniz.

Bilgi Talep Formu

Adınız (gerekli)

E-mail (gerekli)

İletişim No (gerekli)

Mesajınız