Konya’da pres makinesine kaptırdığı parmağı kopan işçinin ameliyatla dikilen parmağı, 2 gün sülük konularak birleştirildi. Konya’da çalıştığı fabrikada parmağını pres makinesine kaptıran 33 yaşındaki Metin Özkaldı’nın kopma noktasına gelen parmağı kaldırıldığı hastanede sülükle birleştirildi. Olay 3 gün önce Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir montaj fabrikasında meydana geldi. Fabrikada işçi olarak çalışan Metin Özkaldı parmağını pres makinesine kaptırdı.Arkadaşları tarafından hemen özel bir hastaneye götürülen Özkaldı’nın parmağının kopmak üzere olduğu ve yalnızca derisinin tuttuğu belirlendi. Hemen ameliyata alınan Özkaldı’nın parmağı dikildi. Parmağın birleşme işleminin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için ise aileden sülük getirmeleri istendi. Op.Dr. Aysel Doğan, getirilen sülükleri 2 gün boyunca Metin Özkaldı’nın parmağına yapıştırdı. Yapılan sülük tedavisinin ardından hastanın kopmak üzere olan parmağı birleştirildi.

“DOKU TEKRAR CANLANIYOR”
Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Aysel Doğan sülük tedavisinin Avrupa’da sıkça kullanıldığını belirterek, “Sülük, kopmak üzere olan parçanın canlandırılması ve kirli kanın temizlenmesi için uygulanan bir yöntem. Sülük ağzındaki etken maddesi ile pıhtılaşmanın azalmasına yardımcı oluyor. Böylece az bir miktar tutan doku tekrar canlanıyor. Bu hastamızda oldukça iyi bir sonuç aldık ve sülük hastamızın parmağına can verdi” dedi. Kendisine sülük tedavisi yapılacağını duyduğunda çok şaşırdığını belirten Metin Özkaldı ise “Sülükler parmağımdaki kirli kanı emdi. Bu durumu rüyamda görsem inanmazdım” diye konuştu.

Lütfen detaylı bilgi için WhatsApp +90 (549) 635 03 13 hattımızdan ya da aşağıdaki iletişim formundan açıklayıcı mesajınız ile iletişime geçiniz.

Bilgi Talep Formu

Adınız (gerekli)

E-mail (gerekli)

İletişim No (gerekli)

Mesajınız